Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Provozní zisk skupiny Allianz se loni vyšplhal k horní cílové hranici

Mnichov, 19. února 2016; Rok 2015 byl pro skupinu Allianz dalším rekordním obdobím, hlásí provozní zisk ve výši 10,7 miliardy eur. Dobrým výsledkům pomohl mimo jiné velmi příznivý poslední kvartál. Největší evropská pojišťovna zvýšila čistý zisk za čtvrté čtvrtletí o 13,8 procenta na 1,49 miliardy eur (40,3 miliardy Kč).

V neživotním pojištění společnosti minulý rok vzrostlo jak hrubé předepsané pojistné, tak provozní zisk, a to navzdory meziročně vyšším škodám z živelních katastrof. V životním pojištění zaznamenala mírný pokles příjmů, ale provozní zisk vzrostl.  

Celkově se čistý zisk skupiny Allianz za uplynulý rok zvýšil o 5,8 procenta na 6,9 miliardy eur. Provozní zisk stoupl o 3,2 procenta na 10,7 miliardy eur. Finanční ředitel Allianz SE Dieter Wemmer uvedl, že to představuje hodnotu nedaleko horní cílové hranice. Příjmy podniku byly loni rekordní, oproti předešlému roku se zvýšily o 2,4 procenta na 125,2 miliardy eur.

„Allianz stabilně podává dobré výsledky ve stále náročnějších podmínkách na trhu. Naše podnikání je zdravé a dobře diverzifikované. Díky tomu jsme si jisti, že budeme nadále přinášet dobré výsledky. Cílem pro rok 2016 je provozní zisk ve výši 10,5 miliardy eur, plus mínus 500 milionů eur,“ uvedl předseda představenstva Allianz SE Oliver Bäte.

Díky dobrým výsledkům Allianz SE oznámila, že navrhne zvýšit dividendu za loňský rok o 6,6 procenta na 7,30 eura za akcii.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

nahoru