Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Že letadlo už máte? Dovolená v oblacích se Vám přesto může značně prodražit.

Praha, 24. srpna 2016; Letecký provoz houstne. Stačí se podívat třeba na Flightradar24.com, kolik soukromých letadel se denně pohybuje nad územím České republiky. A letecké havárie nejsou jenom fatální. Na velkou škodu stačí i bouračka při rolování. Allianz představila své první pojištění pro letecký průmysl pouhý rok po vzlétnutí prvního komerčního letu. Loni tomu bylo 100 let. Od té doby se mnohé změnilo, ale světový lídr pojištění letadel všech druhů zůstává stejný.

 

Pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem letadel musí mít ze zákona každý provozovatel. Limity pojistného plnění se sjednávají v souladu s příslušnou směrnicí Evropské Unie, ne vždy však pro uhrazení škod na majetku a zdraví stačí. Allianz proto nabízí limity i nad rámec aktuálního nařízení a kromě obdoby povinného ručení u automobilů sjednává i havarijní pojištění, ale také samostatné úrazové pojištění osob v letadle.

„V základním pojištění odpovědnosti umíme klienty ochránit před splácením nákladů zdravotním pojišťovnám za škody na zdraví a životě poškozených a také za ně uhradíme náklady na právního zástupce pojištěného, ale i poškozeného. V souvislosti s havárií letadla zaplatíme i za nápravu škod na životním prostředí,“ vypočítává Tomáš Gratzl, upisovatel pojištění letadel v Allianz. „Pojištění sjednáváme bez spoluúčasti pojištěného, a umíme ho samozřejmě dále upravovat podle individuálních požadavků,“ dodává.

Kromě letadel však Allianz nezapomíná ani na majitele čím dál oblíbenějších dronů. I přes jejich malé rozměry se riziko poškození cizího majetku či úrazu nevyplácí bagatelizovat, a to i s ohledem na zvýšení částek za odškodnění fyzické a psychické újmy, které přinesl nový občanský zákoník. Allianz nabízí pojištění dronů nejen majitelům komerčně využívaných strojů, kde je povinné pro všechny, ale i těm, kteří je používají čistě pro rekreaci. V této kategorii je zatím pojištění povinné jen v případě, že dron váží více než 20 kg.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 Pro další informace, prosím, kdykoliv kontaktujte:


Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

224 405 409                            
605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz

 

nahoru