Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Allianz jako první nabízí srovnání nákladovosti životního pojištění s konkurencí

Praha, 30. března 2017: Netradiční, ale velmi chytlavý a naprosto konkrétní doplněk získalo nové životní pojištění Allianz ŽIVOT. Na svém webu totiž Allianz každému umožňuje porovnat si počáteční poplatky tohoto produktu s podobnými životními pojistkami u konkurence. Stačí si otevřít její Kalkulačku počátečních poplatků a vyplnit měsíční pojistné, dobu pojištění a především konkrétní produkt u jiné pojišťovny. Allianz tak předběhla vývoj legislativních změn, protože zákonný nárok na informaci o výši počátečního poplatku v rámci investičního životního pojištění budou mít klienti pojišťoven až od příštího roku. Počítá s tím nová legislativa, týkající se distribuce pojištění.

Novinku v životním pojištění představila Allianz na začátku března. Je určena všem, ale lidé, kteří se snaží žít zdravě, nemají výraznou nadváhu a nekouří, ji mají o poznání levnější. Sazebník pro Allianz ŽIVOT se vejde na pouhou jednu stranu textu. Jde přitom o jediný produkt na českém trhu, který klientům umožňuje nastavit investiční nebo skutečnou rizikovou variantu.

Klient navíc za toto pojištění neodvádí žádné skryté poplatky. V průběhu let proto jeho kapitálová hodnota roste mnohem rychleji, než u produktů s vysokými poplatky. Skutečnou úsporu oproti známým produktům si každý může spočítat přímo na stránkách Allianz pojišťovny.

„Jsme asi první pojišťovnou, která návštěvníkům stránek umožní srovnání výše počátečních poplatků u jednotlivých pojišťoven,“ říká Martin Podávka, ředitel Market Managementu pojišťovny Allianz. „Klient si může jednoduše ve srovnávači zadat, jakou částku měsíčně za životní pojištění platí a na jak dlouho má pojistku uzavřenu. Výběrem konkrétních konkurenčních produktů pak zjistí, jak vysoký počáteční poplatek sníží jeho kapitálovou hodnotu,“ dodává Podávka.

Klienti si přitom mohou porovnat Allianz ŽIVOT s 11 nejčastějšími produkty životního pojištění na domácím trhu k 1. březnu roku 2017. „Vycházíme ze sazebníku nebo pojistných podmínek daného pojištění, najdeme část s počátečními poplatky a dle zadaného pojistného a pojistné doby dopočítáme celý počáteční poplatek,“ vysvětluje metodiku výpočtu Nikola Venzhöferová z Allianz pojišťovny.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.


Pro další informace, prosím, kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

224 405 409                                                               
605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz

Mirek Mazáč
specialista komunikace
Allianz pojišťovna

224 405 359
731 696 405
mirek.mazac@allianz.cz

 

nahoru