Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Allianz přichází s novým pojištěním. Týká se řešení osobních bankrotů.

Praha, 15. června 2017; Allianz pojišťovna vytvořila zbrusu nový produkt pojištění profesní odpovědnosti pro akreditované osoby v oblasti oddlužení. Reaguje tak na novelu insolvenčního zákona, která začne platit od 1. července 2017. Pojištění profesní odpovědnosti Allianz nabízí jak samostatně, tak i jako součást profesní odpovědnosti poskytovatele sociálních služeb.

Od začátku července se budou moci řešením osobních bankrotů zabývat pouze ti, kteří k tomu získají akreditaci ministerstva spravedlnosti. Doklad o sjednání této odpovědnostní pojistky bude jednou z podmínek k udělení akreditace. V minulosti totiž v této oblasti působilo kromě notářů a advokátů i mnoho těch, kteří si z ní – na úkor zadlužených - udělali doslova zlatý důl.


Z osobního bankrotu by se tak měla stát pouze sociální služba bez neúměrně vysokých poplatků. Ti, kdo ji budou poskytovat, už nově nesmí od dlužníků požadovat vůbec žádné poplatky a navíc jim budou garantovat, že jsou kryti pojištěním. Jeho minimální limit plnění je jeden milion korun, ale může dosáhnout až pěti milionů korun. Pořídit lze tuto pojistku již od 2 tisíc korun ročně.


Allianz pojišťovna, a. s.,
je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.


Pro další informace, prosím, kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz


Mirek Mazáč
specialista komunikace
Allianz pojišťovna
'
731 696 405
mirek.mazac@allianz.cz

 

nahoru