Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Klienti Allianz se o dušičkách vandalů bát nemusí

Praha 25. října 2017; V období dušiček policie zejména ve velkých městech pravidelně hlídkuje na hřbitovech, aby předešla řádění vandalů. Pro člověka, který si chodí připomínat své blízké, se poničené náhrobky stávají traumatem, se kterým se jen těžko vyrovnávají. Málo lidí ale tuší, že se mohou proti poškození pietních míst pojistit.

„Pojištění hrobu nebo hrobky je volitelnou součástí majetkového pojištění,“ říká metodik Allianz Josef Šrut. „V případě vichřice dokáže padající strom udělat pěknou paseku,“ dodává.

Největší hrozbou jsou ale vandalové. Známý je případ z jihomoravských Vranovic a Přibic, kde před pěti lety dvojice vandalů týden před dušičkami v opilosti zničila stovku hrobů. Škoda se vyšplhala do statisíců korun.

„Samozřejmě nelze nikomu uhradit citovou újmu způsobenou zničením pietního místa, zejména pokud jde o vandaly. Dokážeme ale zmírnit finanční následky jejich „řádění“, “ říká Josef Šrut. Cena pojistného je přitom spíše symbolická. Ochrana hrobu v hodnotě 50 tisíc korun vyjde zhruba na pouhých 10 korun měsíčně.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.


Pro další informace, prosím, kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz 

 

nahoru