Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Řecké požáry ohrožují i české turisty. Jak tyto škody řeší pojišťovna?

Praha, 24. července 2018; Současné požáry v Řecku mohou ovlivnit život a zdraví českých turistů, kterých do této země jezdí každé léto kolem tří set tisíc. Úrazy a zdravotní problémy, stejně jako například zničená zavazadla, jim kryje cestovní pojištění. Základem cestovního pojištění Allianz je bezlimitní pojištění léčebných výloh. Zavazadla, která se mohou při útěku před požárem zničit nebo poškodit, má v rámci své pojistky do zahraničí krytá v Allianz kolem 90 % turistů.

Pojištění zavazadel kryje jejich poškození, zničení nebo ztrátu v souvislosti se zraněním pojištěného nebo v důsledku krádeže, loupeže či živelné události. A požár patří právě do kategorie živelných událostí.

Pokud by českému turistovi kvůli požáru v Řecku shořelo auto a měl jej havarijně pojištěné, škodu by mu Allianz pojišťovna zaplatila.

Při každé pojistné události je důležité kontaktovat asistenční službu (+420 241 170 000), která poradí co dělat, do kterého zdravotnického zařízení se vydat, udržuje kontakt s lékaři i pacienty nebo jejich blízkými a neustále je připravena konzultovat další kroky.

Podle Allianz World Partners, která zajišťuje asistenci pro klienty v zahraničí, doposud žádný turista s pojištěním Allianz kvůli lesním požárům, které se rozšířily i do vesnic a přímořských destinací, problémy nehlásil.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 
Pro další informace kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz


Kateřina Ikráthová
specialistka komunikace
Allianz pojišťovna

721 608 464
katerina.ikrathova@allianz.cz

 

nahoru