Ikona kolo
Ikona kolo

Majitelé traktorů by měli mít na paměti, že i na tato vozidla se vztahuje zákonná povinnost mít sjednáno pojištění odpovědnosti z provozu vozidla neboli povinné ručení. I traktor využívá pozemní komunikace a může způsobit škodu. Povinné ručení v takových situacích zajistí krytí škod na majetku třetích osob nebo újmy na jejich zdraví až do výše limitu pojistného plnění. A to i v případě, kdy se nehoda stane mimo veřejnou komunikaci. Provozování traktoru bez povinného ručení je nejen nezákonné, ale rovněž velmi riskantní, neboť v případě způsobení škody musí provozovatel veškeré náklady uhradit z vlastní kapsy, a to se skutečně nevyplácí.

Pod pojmem „traktor“ rozumíme:

  • Jednonápravový kultivační traktor
  • Traktor bez přidělené registrační značky
  • Traktor s přidělenou registrační značkou

Pro nepředvídané situace, jakými můžeme být nehoda, poškození přírodními živly či zvířetem nebo odcizení máme také řešení – havarijní pojištění. Havarijní pojištění kryje škody vzniklé na Vašem traktoru, ať už v důsledku dopravní nehody, záplav, úderu blesku, požáru, pádu sněhu atp., rovněž v případě, že váš traktor poškodí vandal nebo odcizí nějaký lapka. Zejména u zemědělských strojů jsou některá rizika vyšší, nicméně s pojištěním od Allianz se žádných strašáků bát nemusíte. Stačí si vybrat jeden z našich 4 balíčků autopojištění, zelenou kartu obdržíte obratem na Váš e-mail.

Abyste měli výběr pojištění traktoru co nejjednodušší, připravili jsme pro Vás 4 balíčky. Vyberte si ten, který Vám nejvíce vyhovuje, například minimalistický balíček povinného ručení se základní asistencí v ceně.

Přejděte pro více informací

Základní balíček pro ty, kdo nechtějí za pojištění moc platit a stačí jim jen povinné ručení a základní pomoc.
Balíček pro ty, kdo chtějí své vozidlo pojistit také pro případ neočekávaných přírodních událostí.
Balíček, který Vás navíc chrání pro případ odcizení vozidla, vandalismu nebo poškození skel.
Nejkomplexnější balíček, který navíc obsahuje pojištění vozidla pro případ havárie, kterou sami způsobíte.
Povinné ručení
Právní poradenství
Asistence
Úrazové pojištění
Přírodní události
Požár a výbuch
Poškození zvířetem
Rozšířená asistence
Krádež
Skla
Vandalismus
Havárie
Doplatek na nové (GAP)
Nevíte si rady s výběrem pojištění nebo potřebujete pomoct při sjednání?
Vždy Vám rádi pomůžeme!
Ikona pána se složkou
Ikona pána se složkou
Najděte potřebné dokumenty společnosti Allianz pojišťovna, Allianz kontakt a Allianz penzijní společnost a AWP P&C SA nebo pojistné podmínky našich produktů.