Pojistka na Blbost
Pojistka na Blbost

Odpovědnost máte především sami za sebe, ale také za své děti, nebo zvířata, která vlastníte. Jednoho dne se však může stát, že chováním svým nebo vašich ratolestí způsobíte škodu někomu jinému. Nikdo z nás není neomylný a stát se může cokoliv. Kus vaší střechy spadne na sousedovo auto, syn při fotbale rozbije okno té milé paní od naproti, nebo vaše starší pračka vytopí byt pod vámi. V těch horších případech může dojít k újmě na zdraví. Třeba když někoho omylem srazíte na lyžích, nebo váš pes pokouše sousedku. To jsou případy, kdy škody, za které nesete odpovědnost, pokryje právě pojištění.

Výhody pojištění odpovědnosti u Allianz

Pokud se rozhodujete sjednat tzv. pojistku na blbost, jistě se vám bude hodit přehled těch největších výhod, které získáte u Allianz.

  • Pojistíme vás i všechny další osoby ve vaší domácnosti.
  • Pojistíme vaši běžnou občanskou odpovědnost, ale i např. odpovědnost za škody vzniklé na pronajaté bytové jednotce, pokud žijete v pronajatém bytě.
Kolik pojištění stojí?
 
Takzvanou pojistku na blbost vždy sjednáváte společně s pojištěním majetku. Při výpočtu ceny záleží na několika faktorech, a proto doporučujeme si cenu spočítat v naší jednoduché online kalkulačce, kde vyplníte pár základních údajů a máte hotovo.
Nebojte se o střechu nad hlavou. Pro sebe, ani své auto. Pojistíme Váš byt, dům i garáž.
 

Přejděte pro více informací

Detailní popis dané situace nebo poškození 
VELKÁ HROZBA
Velká hrozba je povinný základ pojištění. Chrání Vás před nejzávažnějšími problémy. V rámci Velké hrozby jste chráněni při následujících událostech: požár, výbuch, přímý úder blesku, pád letadla, kouř, pád předmětů (např. strom) na pojištěný objekt, vichřice, krupobití, zemětřesení, náraz vozidla, sesuv půdy a lavin, rázová vlna způsobená nadzvukovými letadly.
VELKÁ VODA
Pomůže Vám při záplavách a povodních. Nevztahuje se na prasklé vodovodní trubky (k tomu je určené pojištění Vodovodní hrozby). Pozor, pojištění nehradí škody vzniklé v prvních 10 dnech od počátku pojištění.
VODOVODNÍ HROZBA
Toto pojištění Vám pomůže, když se něco pokazí ve vodovodních rozvodech – například praskne trubka. Navíc Vás chrání i při vystoupnutí vody z kanalizace, chybné funkci sprinklerového hasicího zařízení a zamrzlém topném a vodovodním zařízení. Zaplatíme Vám i vodné a stočné spojené s vodovodní havárií.
ZLODĚJI
Vztahuje se na krádež vloupáním stavebního materiálu. Může se hodit například v době stavby domu, kdy může snadno dojít k odcizení materiálu/nářadí. Zahrnujeme sem i vandalismus, například poničení fasády, a to dokonce, i když zůstane viník neznámý. Detaily naleznete v pojistných podmínkách.
DÉŠŤ A SNÍH
Toto pojištění Vám pomůže při škodách způsobených tíhou a tlakem sněhu. Zahrnujeme do něj také škody, které vzniknou zatečením dešťové vody do uzavřeného pojištěného objektu nebo prosakováním tajícího sněhu nebo ledu. Pozor, pojištění nehradí škody vzniklé tíhou a tlakem sněhu v prvních 10 dnech od počátku pojištění.
ROZBITÉ SKLO
Když se sklo rozbije z jakéhokoliv náhodného důvodu. Kromě oken se hodí například pro sklokeramické desky.
ELEKTRO
Toto pojištění Vám pomůže například pokud vaše elektrické rozvody, motor od čerpadla nebo motor od garážových vrat poškodí přepětí, zkrat nebo podpětí. Na rozdíl od pojištění Velká hrozba sem zahrnujeme i škody po zásahu blesku, který nezanechal viditelné stopy na pojištěné budově, například když blesk uhodí do sloupu vysokého napětí.
POŠKOZENÍ ZVÍŘETEM
Toto pojištění Vám pomůže, pokud nějaké zvíře poškodí zateplenou fasádu či vnitřní zateplení. Zahrnujeme sem i škody způsobené zvěří na oplocení.
SPECIÁLNÍ POJIŠTĚNÍ
VIP garance, ztráta nájemného, strojní pojištění, náhradní ubytování aj. Detaily naleznete v pojistných podmínkách.
ASISTENCE
Základní asistence Vám pomůže, když nastane situace, která omezuje běžný provoz Vaší domácnosti a vyžaduje urgentní zásah. Můžeme Vám poslat instalatéra, topenáře, plynaře, zámečníka, elektrikáře, sklenáře, pokrývače nebo zámečníka. Rozšířená asistence navíc zajistí deratizaci a dezinsekci (tedy Vás zbaví obtížných hlodavců a hmyzu) a servis domácích elektrospotřebičů (tedy pozáruční opravy až do 5 let stáří spotřebiče). Můžete si sjednat také speciální IT nebo cyklo asistenci.
PRÁVNÍ OCHRANA
Poskytneme Vám jednorázovou telefonickou poradu při řešení Vašich právních problémů, které vznikly v době trvání pojištění, pokud se týkají okruhu soukromí, domova či nájemních sporů. Radíme nonstop. Pojištění se vztahuje na Vás, Vaší manželku/manžela a studující děti žijící ve společné domácnosti. Konkrétně Vám například poradíme, co dělat v případě reklamace, sporů s lékařem, hlučným sousedem apod.
ODPOVĚDNOST
Pojištění odpovědnosti za Vás uhradí škodu na zdraví nebo majetku, kterou jste způsobili někomu dalšímu. 
Najděte potřebné dokumenty Allianz pojišťovny a Allianz penzijní společnosti nebo pojistné podmínky našich produktů.