Allianz bude mít novou tiskovou mluvčí

Praha, 16. března 2021; Novou tiskovou mluvčí Allianz pojišťovny se od 1. dubna stane Marie Petrovová. Vystřídá tak Václava Bálka, který se rozhodl pojišťovnu po deseti letech opustit.

Marie Petrovová je bývalá rozhlasová novinářka, která se 13 let věnovala korporátní komunikaci. Působila jako ředitelka komunikace a tisková mluvčí v Komerční bance a GE Money Bank. Dva roky řídila vzdělávací společnost Top Vision, zabývá se vzděláváním a koučinkem v oblasti komunikačních dovedností, věnuje se moderování prezenčních i on-line akcí a je součástí autorské dvojice podcasterek. 

Václav Bálek pracoval po své novinářské kariéře 23 let v korporacích, kde se věnoval komunikaci, marketingu a eventům. Posledních deset let byl součástí seniorního managementu Allianz. V roce 2019 se stal nejlepším mluvčím soukromého sektoru v ČR.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.