Další milník v povinném ručení. Allianz již spravuje portfolio s milionem vozidel.

 

Praha, 27. května 2021; Povinné ručení má u Allianz už milion vozidel. Autopojištění lze uzavřít u Allianz online, a to navíc velmi rychle – za dvě minuty může mít klient pojistku hotovou. Z pohodlí domova si může sjednat nejen povinné ručení, ale i plnohodnotné havarijní pojištění.

Pro pojištění auta stačí, aby klient do online  sjednavače vložil SPZ a díky tomu se automaticky vyplní také ostatní údaje o vozidle. Současně sjednavač rozezná, zda u nás má klient uzavřený jakýkoliv jiný typ pojištění - automaticky nabídne slevu za věrnost, a to podle druhu pojistných smluv, až do výše 21 %. Sjednání pojištění je zcela bez papírů, pojištění akceptujeme zaplacením, včetně  možnosti platit prostřednictvím Apple Pay nebo Google Pay. Pojištění začíná platit bezodkladně od okamžiku sjednání .

„Jsme rádi, že nás klienti dlouhodobě vnímají jako spolehlivého partnera. Už pátým rokem eviduje Allianz stále rostoucí zájem o autopojištění podle ujetých kilometrů. Pojistné na povinné ručení (ale i havarijní pojištění) podle ročně ujetých kilometrů motoristé ocenili právě v době pandemie, kdy jich mnoho kvůli home office, ale i z jiných důvodů, přestalo používat auto. Vozidlo, které stojí, je méně rizikové. Za rok 2020 jsme proto vrátili klientům  za nižší nájezd na pojistném přibližně 60 milionů korun.“, říká člen představenstva odpovědný za produktový vývoj  (CPO) Allianz pojišťovny Josef Lukášek.

Kromě osobních vozidel si povinné ručení u Allianz sjednávají i firemní klienti. Také v tomto segmentu počet nových klientů rostl, i když mírnějším tempem. Omezení ekonomiky vedlo například k odstavování vozů z firemních flotil, ale také kamionů, autobusů nebo další dopravní techniky. 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.