Medaile z Tokia! Zabodoval ambasador Allianz Alexander Choupenitch 

 
 

Praha, 26. července 2021; Fleretista Alexander Choupenitch vybojoval v pondělí 26. července bronzovou medaili na olympijských hrách v Tokiu. Alexander je sportovním ambasadorem Allianz pojišťovny, která propojením se sportovci navazuje na své osmileté celosvětové partnerství s olympijským a paralympijským hnutím. 
„Partnerství s Allianz pro mě znamená stabilitu. Jsem velmi rád, že jsme do spolupráce šli a je skvělé, že Allianz podporuje i olympijské hnutí. Je to krásné propojení a těším se na to, co nás společně čeká. Jsem velmi rád, že mám za sebou takového partnera, díky kterému mám klid například i při cestování a vím, že i kdyby se mé sportovní vybavení ztratilo, tak mi Allianz kryje záda,“ říká Alexander Choupenitch.

Šermíř-fleretista Alexander Choupenitch má z juniorských šampionátů čtyři medaile v čele s evropským zlatem a světovým stříbrem. Jeho nejlepším výsledkem mezi dospělými doposud bylo druhé místo na Grand Prix a bronz z ME 2018. V dubnu 2021 ovládl evropský kvalifikační turnaj o olympijské hry a reprezentoval Českou republiku na olympijských hrách v Tokiu.
Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.