S registrací na očkování svým starším klientům pomáhá Allianz

Praha, 21. ledna 2021; Mezi klienty Allianz je zhruba 15 tisíc seniorů starších 80 let. Díky tomu, že na ně má jejich pojišťovna mobilní telefon, začala je tento týden oslovovat prostřednictvím SMS s nabídkou pomoci při registraci na očkování proti COVID-19 v on-line formuláři ministerstva zdravotnictví. Jestliže na SMS odpoví kladně, operátoři Allianz za ně tuto žádost vyplní.

„Reakce jsou velmi pozitivní,“ vysvětluje šéf Call Centra v Allianz Jiří Tutsch. „O některé klienty už se postarala jejich rodina, ale pro ostatní je naše pomoc vysvobozením v nejistotě. Na začátku každého telefonátu je požádáme, aby si připravili k ruce tužku, papír a kartičku pojištěnce. Tempo hovoru pak vedeme tak, abychom mohli s každým volajícím v klidu tuto registraci projít a aby byla úspěšná,“ dodává Tutsch.

V praxi jde o to, že operátoři Allianz za seniory krok za krokem vyplní všechny údaje, včetně povinných PINů, které jim mezitím přijdou. S tím souvisí i to, že mohou hovor na chvíli přerušit a po jedné, dvou minutách v něm pokračovat. Součástí registrace je také výběr místa, na kterém by chtěli být očkováni a vyplnění základní anamnézy, která je s očkováním nezbytně spojená. Pokud je místo pro podání vakcíny ihned k dispozici, rovnou se s nimi na něm pojišťovna domlouvá. A pokud ještě není, ozve se jim za několik dnů, aby to společně zkusili znovu a celou registraci úspěšně završili.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.