U modré pojišťovny ze zelené na bílou. Jaké změny čekají řidiče během letních prázdnin?

Praha, 21. července 2020; Už během krizových opatření souvisejících s koronavirovou infekcí zasílala Allianz klientům jejich zelené karty e-mailem ve formátu PDF, tedy bez nutnosti osobního kontaktu. V návaznosti na novou celoevropskou dohodu, která začala platit od 1. července navíc stačí mít „zelenou kartu“, která prokazuje, že má řidič pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, vytištěnou pouze černobíle.  

„Přechod na bílou verzi zelené karty umožní tisk i těm motoristům, kteří nemají barevnou tiskárnu a obdrží toto potvrzení o sjednaném povinném ručení elektronicky. Pokud by řidič Allianz navíc kartu například ztratil či poškodil, lehce si ji dohledá v naší aplikaci v rámci výročního dokumentu a sám si ji doma může kdykoliv vytisknout. I nadále si však klienti mohou svou zelenou kartu vyzvednout na pobočce Allianz či jim ji doručíme klasicky poštou,“ říká ředitelka autopojištění Allianz pojišťovny Veronika Hašplová.

Se zelenou kartou na bílém papíře se motoristé i pojišťovny setkávají již od začátku letních prázdnin. Až do konce června příštího roku však mohou využívat obě varianty, tedy mít dokument na bílém i zeleném papíře. „U Allianz počítáme s jejím zavedením do oběhu na konci srpna tohoto roku,“ doplňuje Hašplová.

Bílá verze karty vzešla z mezinárodní dohody, a tak se motoristé nemusejí obávat toho, že by v jiném státu její platnost neuznávali, i pokud se některá země rozhodla ponechat kartu v zelené barvě. Je však zapotřebí mít kartu vždy s sebou a vytištěnou. Podmínkou platnosti karty v jiných zemích je pouze to, aby její rozeznávací značka nebyla přeškrtnuta. 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.