Objevujte krásy země s nejdelším mořským pobřežím nebo poznejte kouzelné krajiny Toskánska a starosti pusťte z hlavy. Cestovní pojištění do Itálie vás ochrání před nečekanými výdaji při cestách k moři, do hor nebo do malebného vnitrozemí.
 
 • Možnost sjednání cestovního pojištění s neomezenými limity. Víte, že například cesta vrtulníkem do nemocnice vás v Itálii vyjde v průměru na 100 000 Kč? S námi vás takovýto nečekaný výdaj finančně nezruinuje.
 • Ochrana při provozování letních i zimních sportů. Ať už vás láká moře, italské Alpy nebo malebné vnitrozemí, nezapomeňte při vašich aktivitách na cestovní pojištění. U Allianz jste už v základu pojištěni na 150 různých sportů.
 • Možnost pojištění auta do zahraničí. Téměř polovinu zahraničních cest absolvují Češi autem. Patříte mezi ně? Pak oceníte pojištění auta do zahraničí. Pojištění se vztahuje na poruchy, havárie, vandalismus i na následky vzniklé chybou řidiče.
 • Zaplacení zrušené dovolené. Sjednat ho musíte nejpozději 24 hodin od zakoupení cesty. Pokud následně neodcestujete z důvodu akutní nemoci, úrazu nebo úmrtí blízkého člověka, dostanete 80 % nákladů zpět. Pojištění storna zájezdu se vztahuje jak na letenky, tak i na ubytování a dopravu.
Vyberte si z variant cestovního pojištění

Přejděte pro více informací

Léčebné výlohy
3 mil. Kč
neomezeno
neomezeno
Asistenční služby 24h
Odpovědnost (zdraví / majetek)
5 mil. Kč/2,5 mil. Kč
10 mil. Kč/5 mil. Kč
15 mil. Kč/7,5 mil. Kč
Pojištění zavazadel
25 000 Kč
50 000 Kč
Trvalé následky úrazu
400 000 Kč
800 000 Kč
Smrt úrazem
200 000 Kč
400 000 Kč
Denní odškodné (úraz)
100 Kč
200 Kč
Doplňková rizika
35 000 Kč/5 000 Kč 
35 000 Kč/5 000 Kč 
Rizikové sporty (připojištění)
Připojištění storna
Připojištění vozidla

Často kladené dotazy

Pokud cestujete do zemí mimo Evropskou Unii (což Itálie není), nemůžeme garantovat, že po Vás lékař nebude chtít uhradit určité náklady. Proto doporučujeme mít při vzdálenějších cestách vždy u sebe rezervní obnos peněz pro případ nouze.

Pokud se Vám stane úraz, při kterém jste schopni komunikovat (zlomenina, zubní ošetření, angína aj.), vždy zavolejte asistenční službu, která Vám poradí jaké zdravotní zařízení navštívit. Pokud navštívíte jiné soukromé zařízení, mohou po Vás chtít léčbu na místě uhradit.

Abyste se v Itálii vyvarovali případným problémům při řešení pojistných událostí, respektujte několik základních pravidel:

 1. Na cestu vyrazte v dobrém zdravotním stavu. Cestovní pojištění do Itálie nehradí náklady související s onemocněním, které vzniklo již před cestou. Toto pravidlo se samozřejmě týká všech zahraničních cest, nejen Itálie.
 2. V případě pokročilého stádia těhotenství zůstaňte raději v České republice. Cestovní pojištění nehradí náklady spojené s těhotenstvím po ukončení 26. týdne.
 3. Vyhněte se alkoholu a omamným látkám. Cestovní pojištění nehradí škody vzniklé po požití těchto látek.
 4. Pokud máte možnost, vždy v případě problému kontaktujte asistenční službu. Je k dispozici 24 hodin denně a pomůže zajistit co nejlepší péči, která bude zároveň hrazena pojišťovnou.

Při sjednání pojištění si přečtěte pojistné podmínky, kde najdete detailní informace ke konkrétním bodům.

Máte-li sjednané pojištění v rámci Vašeho bankovního účtu, vždy si dopředu zkontrolujte pojistné podmínky a limity pojistného plnění. U kreditních karet nemusejí být limity dostatečně vysoké, spoluúčast může být naopak vysoká nebo zaplatíte za služby, které pojištění nezahrnuje. Může to být například zásah horské služby nebo přesun vrtulníkem.

U Allianz si můžete sjednat cestovní pojištění s neomezenými limity. Pojistné krytí bez finančního limitu se týká:

 • Akutních ošetření
 • Léků a dalšího zdravotnického materiálu
 • Hospitalizace
 • Dopravy do zdravotnického zařízení
 • Léčby
 • Operací
 • Zásahu horské služby
 • Repatriace zpět do ČR, včetně výloh na dopravu osoby blízké při repatriaci

V případě akutního ohrožení života vždy neprodleně kontaktujte místní záchrannou službu. V takovém případě (bezvědomí, autonehoda, akutní úraz) se nejprve řeší záchrana lidského života. Poté bez zbytečného odkladu kontaktujte asistenční sužbu Allianz, která zajistí garanci úhrady léčebných nákladů a pomůže Vám při zvládání nouzové situace.

Pokud onemocníte, nebo se Vám stane úraz, který není život ohrožující (například běžná zlomenina, angína, zánět aj.), vždy kontaktujte asistenční službu Allianz (+420 241 170 000).

Asistence je dostupná nepřetržitě, tedy 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Operátor na lince Vám poradí, jaké zdravotnické zařízení vyhledat, jaké dokumenty si vyžádat, co všechno je součástí vašeho cestovního pojištění a zodpoví další důležité otázky. Vyhnete se tak případným problémům s vyřízením škody.  

Najděte potřebné dokumenty Allianz pojišťovny a Allianz penzijní společnosti nebo pojistné podmínky našich produktů.