Automapa Allianz

Automapa Allianz po několik let mapovala místa, kde se nejčastěji stávají nehody se zdravotními následky.  Díky iniciativě Allianz pojišťovny byly některé vybrané úseky také opraveny. Jsme rádi,  že jsme tak mohli přispět ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu.

Pomyslnou štafetu v podpoře bezpečnosti na silnicích převzal projekt Portál nehod, který vznikl za podpory České kanceláře pojistitelů, jíž je Allianz pojišťovna členem.

Přehledná aktuální mapa na Portálu nehod vyobrazuje riziková místa podle shlukové analýzy všech nehod evidovaných policií ČR, které se staly v České republice za posledních 24 měsíců. Ta je možno dále členit na základě významných příčin (předjíždění, rychlost, střet se zvěří), ale také podle toho, zda byl účastníkem motorkář nebo cyklista. Mapa nabízí i filtrování podle závažnosti nehody (lehké zranění, těžké zranění, smrt) a podle krajů a okresů. Vyhledat si zde samozřejmě můžete i konkrétní místo. Zvolený filtr pak doplňuje tabulka 10 nejnebezpečnějších míst. Při označení místa nehody se zobrazí detail lokality, a to včetně výše škodních událostí odhadovaných policí a pojišťovnami, nebo nejčastější příčiny nehody. 

Řidiči mají nově možnost si na mapě Portálu nehod naplánovat trasu své cesty a zobrazit riziková místa, která je mohou čekat. Věříme, že tato iniciativa, stejně jako Automapa Allianz, přispěje k tomu, že se jako účastníci silničního provozu budeme chovat i cítit bezpečněji.

V případě, že budete potřebovat data z původní Automapy Allianz, prosím, obraťte se na tiskovém centru Allianz pojišťovny. Rádi Vám pomůžeme.

U Allianz si rovněž můžete sjednat povinné ručení nebo havarijní pojištění pro Váš automobil a také pro Váš elektromobil.