Shape Created with Sketch. 241 170 000

Allianz bude platit klientům v zahraničí za zpožděné lety kvůli sopečnému prachu a cestovní pojištění jim prodlouží

Praha, 25. května 2011; Dnes večer s největší pravděpodobností zasáhne islandský sopečný popel Českou republiku. Už v noci byla zavřena letiště na severu Německa, konkrétně v Hamburku, v Brémách a od rána letadla nelétají ani z Berlína. V této souvislosti se opět objevují dotazy, jak se mají zachovat turisté, kterým v zahraničí, případně ještě v České republice, zkomplikuje zastavená letecká doprava život. A do kdy jim bude platit cestovní pojištění uzavřené s Allianz pojišťovnou?

„V případě, že jste ještě v ČR a Váš let bude zrušen z důvodu omezení letecké dopravy v závislosti na činnosti sopky, změníme vám termín cestovního pojištění až na datum uskutečnění letu,“ vysvětluje ředitelka úseku cestovního pojištění Allianz pojišťovny Jana Slavíková.

 

Pokud se v této nepříznivé chvíli klienti ocitnou už v zahraničí a jejich let bude mít zpoždění více než šest hodin, Allianz jim v rámci pojištění zavazadel bude vyplácet od 7. hodiny zpoždění letu částku 200,- Kč za hodinu a to až do výše 5 000,- Kč. „V tomto případě mohou lidé požádat o prodloužení cestovního pojištění a my jim pojistnou smlouvu samozřejmě prodloužíme,“ dodává Slavíková, s tím, že pokud by jim pak vznikla v zahraničí škoda, tak jim jí rovněž Allianz zaplatí.

 

Základem cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh, které Allianz poskytuje v České republice v plné výši, tedy bez jakýchkoliv limitů plnění.

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994.Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

 

Václav Bálek, tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

www.allianzfoto.cz

 

 

nahoru