Shape Created with Sketch. 241 170 000

Allianz pojišťovna dostala potřetí Zlatý Měšec za nejlepší pojišťovnu roku 2011

Praha, 23. února 2011; Sedmý ročník čtenářské ankety o nejlepší finanční instituci roku Zlatý Měšec 2011 má své vítěze. V kategorii pojišťoven je to již potřetí za sebou Allianz pojišťovna a stejný hattrick se podařil také v kategorii penzijních fondů, kde si nejvyšší ocenění odnesl Allianz penzijní fond.

 

„Vždy je snazší zvítězit poprvé, než vítězství znovu obhájit. A nám se to podařilo již podruhé,“ uvedl při přebírání ceny Jakub Strnad, předseda představenstva Allianz pojišťovny. „Cením si hlavně důvěry klientů, kteří nadstandardně ohodnotili kvalitu našich služeb, špičkovou asistenci a navíc mají dobré zkušenosti i s likvidací pojistných událostí. Z jejich známkování je zřejmé, že značka Allianz se pro ně stává synonymem kvality. Kvalita produktů i služeb je pro nás v Allianz velmi důležitá a její zvyšování smyslem naší každodenní práce,“ dodal Strnad.

 

„U Allianz penzijního fondu pak klienti nejlépe hodnotí zejména výši připisovaných výnosů, která se nám navzdory krizi, daří držet přes 3 procenta,“ doplnil jeho předseda představenstva Petr Poncar.

 

Anketa Zlatý Měšec umožňuje široké veřejnosti ocenit spokojenost s finančními institucemi, ale zároveň díky několika specifickým parametrům u každé instituce ohodnotit kvalitu a ceny služeb, klientský servis, či například úroveň jednání. U pojišťoven to byl také rozsah pojistného krytí, dostupnost a kvalita asistenčních služeb, či rychlost likvidace pojistné události. Hlasující také mohli navíc napsat svůj vlastní slovní komentář, který nejlépe vystihl jejich reálné praktické zkušenosti s danou institucí.

 

Poznámka pro editory:

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

Václav Bálek, tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianzdirect.cz

 

nahoru