Shape Created with Sketch. 241 170 000

Allianz uzavřela partnerství s týmem F1 MERCEDES GP PETRONAS

Mnichov/Valencia/Praha, 1. února 2011; Allianz se stala novým partnerem týmu F1 MERCEDES GP PETRONAS. Největší pojišťovna na světě v neživotním pojištění, které zahrnuje také pojistky aut, tímto krokem podtrhla svou podporu bezpečnosti provozu pro celý automobilový průmysl. Ten totiž své nejlepší bezpečnostní prvky převzal do sériových vozidel právě ze světa Formule 1.

 

Právě dnes začínají první letošní testy týmu MERCEDES GP PETRONAS ve španělské Valencii a právě při nich se poprvé představí jeho piloti Michael Schumacher a Nico Rosberg s nápisy Allianz. Jejich umístění je více než symbolické – najdete je totiž na ochranném systému hlavy a krční páteře (HANS) a také na bezpečnostních pásech. Systém HANS zahrnuje povinné bezpečnostní zařízení, jehož užívání pilotům předepisují pravidla Federace automobilového sportu (FIA).

 

„Důrazem na bezpečnost při řízení chceme snížit počet havárií a v konečném důsledku i škod,“ řekl Joseph K. Gross, šéf celosvětového oddělení Marketingu Allianz SE. „Jako světový pojistitel pro více než 50 milionů vozidel se snažíme omezit počet havárií i jejich následky. Tato nová smlouva vytváří spojení mezi bezpečností jezdců v F1 a každodenní jistotou řidičů po celém světě,“ dodal Gross.

 

Už během loňské sezóny mohli diváci spatřit při závodech F1 Allianz na oficiálním bezpečnostním voze (Safety Car) a také na lékařském automobilu (Medical Car), v obou případech se značkou Mercedes-Benz. „Před Allianz ještě nikdo jak Safety Car, tak i Medical Car označený neměl. Tento náš závazek je jasným signálem pro více než 75 milionů našich klientů po celém světě,“ zdůrazňuje šéf Marketingu Allianz Joseph K. Gross.

 

Detailně se problematice bezpečnosti provozu věnují také odborníci ve výzkumném centru Allianz u Mnichova (Allianz Centrum for Technology), kde už přes 70 let úspěšně provádějí crash testy, díky kterým se zvyšuje bezpečnost osádek všech vozidel.

 

„Jsme velmi rádi, že mezi námi můžeme přivítat našeho nového partnera Allianz,“ prohlásil před dnešním zahájením letošních testů ve Španělsku šéf týmu MERCEDES GP PETRONAS Ross Brawn. „Allianz je už se světem F1 spojena dlouhé roky a dosáhla na poli bezpečnosti dopravy skvělých výsledků. Jde o podstatnou věc, neboť bezpečnost je absolutním základem našeho sportu. A bezpečnější jsou dnes díky poznatkům z Formule 1 také sériově vyráběná auta,“ řekl Brawn.

Allianz je partnerem Formule 1 od roku 2000 a až do loňského roku podporovala stáj Williams.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

Václav Bálek, tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna
Telefon: +420 224 405 409
Mobil: +420 605 203 447
Mail: vaclav.balek@allianz.cz
www.allianz.cz

 

nahoru