Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Největší nárůst smluv na povinné ručení letos zaznamenala Allianz pojišťovna

Praha, 15. listopadu 2011; Allianz pojišťovně se letos nejvíce zvýšil počet smluv na povinné ručení mezi domácími pojišťovnami. Podle údajů České kanceláře pojistitelů tento nárůst v prvním pololetí 2011 činil 44 tisíc a meziročně narostl dokonce o 90 tisíc. Vloni v létě mělo s Allianz smlouvu 621 tisíc majitelů vozidel, letos už jich ke stejnému datu bylo přes 711 tisíc. Povinné ručení je obecně považováno za citlivý barometr úspěšnosti každé pojišťovny a také výkladní skříň jejích produktů.

„Povinné ručení dříve majitelé automobilů považovali za nutné zlo, které musí platit, ale které jim samotným nic nepřináší, jenomže tohle jsme dokázali změnit,“ říká Pavel Prokš, ředitel úseku pojištění vozidel Allianz pojišťovny. „Tím, že dnes i v povinném ručení nabízíme nejširší krytí havarijních rizik, motoristům nabízíme kromě povinné ochrany svého okolí i jejich samotnou ochranu.“

 

Šoféři mají na výběr ze tří balíčků, které se od sebe neliší pouze limity plnění, ale především škálou krytých rizik. Uzavřením pojistné smlouvy mohou získat kromě povinného ručení i pojištění pro případ poškození vozidla živelní událostí, zvířetem, nebo po střetu s ním. Standardní součástí sjednaného povinného ručení je i možnost přímé likvidace s bezplatným odtahem a zapůjčením vozu i v případě, že klient nehodu zavinil, dále pak úrazové pojištění nezletilých dětí ve vozidle a nárok na bezplatné povinné ručení ke dvěma malým motocyklům nebo přívěsům.

 

Allianz přitom nechce nová havarijní rizika nabízet pouze jako marketingový tah, ale jako skutečnou ochranu řidičů. Dokazuje to i pohled „pod pokličku“ jejích produktů, který odhaluje, že například střet se zvěří se vztahuje na všechna zvířata obecně, má evropskou a nikoliv pouze domácí platnost a je bez jakékoliv spoluúčasti.

 

V roce 2005 měla Allianz v rámci povinného ručení v naší zemi pojištěno 550 tisíc vozidel a od té doby zaznamenává o tento produkt stále se zvyšující zájem. V celém světě je Allianz největším pojistitelem vozidel, smlouvu s ní má uzavřeno přes 50 milionů motoristů a je současně největší pojišťovnou v rámci neživotního pojištění, do kterého patří i povinné ručení a havarijní pojištění.

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

 

Václav Bálek, tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

www.allianzfoto.cz

 

 

nahoru