Shape Created with Sketch. 241 170 000

Pojišťovnictví není nudné, říká předseda představenstva Allianz pojišťovny Jakub Strnad, který získal ocenění Pojišťovák roku 2011

Praha, 10. listopadu 2011; Předseda představenstva Allianz pojišťovny Jakub Strnad byl zvolen v soutěži Banka roku 2011 Pojišťovákem roku. Jde o ocenění nejlepšího generálního ředitele pojišťovny v České republice, které je o to významnější, že ho ze svého středu zvolili sami nejvyšší představitelé dvacítky nominovaných pojišťoven. V pojišťovnictví se Jakub Strnad pohybuje od roku 1997. Do Allianz pojišťovny přišel vloni v březnu, předtím působil téměř dva roky jako generální ředitel a předseda představenstva České podnikatelské pojišťovny. Co nově zvolený Pojišťovák roku soudí o svém oboru a jak vidí jeho současnost a vývoj?

Je pojišťovnictví nudné?

S tím v žádném případě nesouhlasím. V pojišťovnictví pracuji 15 let a každý rok mám stále víc nápadů. Co bychom mohli udělat za nové produkty, jaké nové služby bychom mohli nově nabízet, jak bychom mohli změnit stávající produkty… A mám jich pořád víc, než kolik je možné jich v pojišťovně uskutečnit.

 

Jaké pojištění je nejlepší?

V podnikání bohužel platí, že cena je vždy na prvním místě. Ale současně je také pravdou, že nejlevnější není vždy nejlepší. V případě pojišťovny by proto mělo jít o nejlepší pojištění za rozumnou cenu.

 

Jak bude vypadat pojistný trh v roce 2015?

Cena neživotního pojištění bude ještě dva tři roky kvůli silné konkurenci klesat. Pak se dostane blízko k nulové marži, což bude pro všechny klienty nejvýhodnější okamžik. Pevně doufám, že do tří čtyř let se nám podaří výrazně zvýšit profesionalitu pojišťovacích zprostředkovatelů. Chtěl bych, aby o nich v roce 2015 lidé přemýšleli jako o těch, kteří jim pomáhají a nikoliv chtějí vydělat.

 

Nahradí lidi v pojišťovnictví technika?

Stejně jako jiné obory podnikání, vyžaduje i pojišťovnictví modernější postupy na straně software a výpočetní techniky. Do našich pojistných podmínek už proto musíme zahrnovat nejnovější technologické trendy. Pod vlivem silné optimalizace z posledních deseti let už si dnes některé poradenské firmy myslí, že technika zvládne úplně všechno a že lidé jsou až druhořadí. Jsem přesvědčen, že tomu tak není. Lidé jsou stále na prvním místě a odbornost těch, které zaměstnáváme, je pro nás klíčová.

 

Jak se bude rozvíjet Allianz pojišťovna?

Chtěl bych, aby Allianz pojišťovna v České republice posílila a aby také u nás měla tak důstojné postavení, jako má v mnoha jiných zemích na světě.

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

Václav Bálek,

tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

 

 

nahoru