Shape Created with Sketch. 241 170 000

Pololetní výsledky Allianz pojišťovny potvrdily další růst

Praha, 12. srpna 2011 – Allianz pojišťovna předepsala za první pololetí letošního roku 5,88 miliardy korun, což je o téměř 5 % více, než ve stejném období roku loňského. Největší nárůst zaznamenala v jednorázově placeném životním pojištění, a to o 14 %, u neživotního pojištění byl největší posun v havarijním pojištění o 8 % a v pojištění podnikatelů o 7 %. Počet klientů se meziročně zvýšil téměř o 4 % na 689 tisíc.

 

„Pro letošní rok jsme si stanovili jako cíl růst rychleji než trh a to se nám podle uzavřených výsledků prvního pololetí ve většině pojištění zatím daří. Uvedli jsme na trh dvě nová životní pojištění, byli jsme úspěšní také v havarijním pojištění, v němž náš tržní podíl poprvé překročil hranici 15 %, dařilo se i v pojištění podnikatelů,“ uvedl v rekapitulaci hospodářských výsledků Jakub Strnad, předseda představenstva Allianz pojišťovny.

 

V prvním pololetí stále přetrvával velký zájem o jednorázově placené životní pojištění, ale postupně vzrůstala i čísla prodeje za periodicky placené životní smlouvy. Klienty opět začaly zajímat produkty s běžně placeným pojistným, které obsahují širokou škálu připojištění a je patrné, že v mnohem větší míře než dřív si lidé kvalitněji zajišťují rizika, například invalidity, závažných onemocnění a další. Největší nárůst zájmu začal v posledním měsíci prvního pololetí, kdy se počet sjednaných pojištění oproti stejnému období loňského roku téměř zdvojnásobil.

 

Čistý zisk Allianz pojišťovny dosáhl 428 milionů korun a snížil se o 17,8 %. Jeho meziroční pokles byl způsoben extrémně pozitivním vlivem růstu cen aktiv, který nastal v roce 2010. „Nižší pololetní zisk oproti loňsku způsobil jednak tento pokles tržní ceny investičních aktiv, ale zároveň se na něm projevily i tlaky trhu na stálý pokles průměrného pojistného. Tyto negativní důsledky se nevyhýbají ani Allianz a naopak jsou pro nás velkou výzvou – jak dělat obchody do budoucna, aby růst kmene také generoval zisk a jak konstruovat produkty, aby byly atraktivní pro klienty i pojišťovnu,“ doplnil Jakub Strnad.

 

Předepsané pojistné životního pojištění činilo 2,05 mld a meziročně vzrostlo o 7,3 %, v neživotním pojištění bylo 3,83 mld s nárůstem 3,4 %. Vlastní kapitál Allianz pojišťovny dosáhl objemu 5,39 miliard Kč a celkový počet smluv vzrostl o více než 13 % a překročil hranici 1,5 milionu. Allianz pojišťovna tím navázala na dobré a stabilní hospodářské výsledky minulého roku.


Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

 

Václav Bálek, tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

www.allianzfoto.cz

 

 

nahoru