Shape Created with Sketch. 241 170 000

Skupina Allianz patří mezi světové lídry ve snižování emisí skleníkových plynů

Mnichov/Praha, 13. prosince 2011; Allianz dosáhla v letošním roce podle závěrečné zprávy Evropského projektu pro snižování emisí skleníkových plynů svůj vůbec nejlepší výsledek a mezi finančními institucemi získala druhé nejvyšší hodnocení z celé Evropy. Celosvětově pak patří mezi deset nejlepších procent z 500 největších firem. Tímto hodnocením se zařadila na seznam lídrů ve snižování emisí skleníkových plynů.

Společnosti, které jsou na tomto seznamu, mají vysokou míru pochopení pro rizika a příležitosti, související se změnou klimatu, významně se v této oblasti angažují a je pro ně charakteristický strategický pohled na celou problematiku. Strategická řešení klimatických změn jsou navíc v Allianz zcela integrována do podnikání.

 

„Vzhledem k riziku, které globální oteplování pro pojišťovny představuje, má Allianz komplexní a jasnou strategii, která by měla přispět ke snižování potřeby emisí skleníkových plynů v hospodářství. Prostřednictvím našich produktů, služeb, investic a postupů se snažíme zmenšit vliv změny klimatu jak na zákazníky, tak i na naše podnikání,“ tvrdí Daniel Dirks, ředitel Allianz4Good, která je ve skupině centrem pro společenskou zodpovědnost a udržitelný rozvoj.

 

„Do konce roku 2010 Allianz nabízela více než 70 „zelených“ produtků a služeb pro své klienty a investovala více než miliardu euro do veřejných a solárních parků po celé Evropě. Do konce minulého roku navíc dosáhla skupina Allianz cíl snížení emisí CO2 a, a to dokonce dva roky před plánovaným termínem,“ uzavřel Dirks.

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

 

Václav Bálek, tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

www.allianzfoto.cz

 

 

nahoru