Shape Created with Sketch. 241 170 000

Allianz pojišťovna připravila na podzim několik novinek v autopojištění

Praha, 1. 10. 2012; Od začátku října zavádí Allianz pojišťovna několik novinek v povinném ručení a havarijním pojištění. Týkají se většího krytí rizika, které například už v povinném ručení zahrnuje i krádež, nových spoluúčastí a rozšířené asistence. Největší novinkou letošního podzimu, která potěší hlavně majitele starších vozů, je doplňkové pojištění odcizení celého vozidla, které je možné sjednat k jakékoliv variantě povinného ručení, i té nejlevnější, a to za několik stokorun ročně. Velmi levně tak mohou ochránit svůj vůz proti zlodějům i řidiči, jejichž vozidlo nepřesahuje hodnotu 100 tisíc korun, aniž by si museli sjednávat havarijní pojištění. „Pojištění je bez spoluúčasti, takže klient nehradí nic a pojištění platí nejen v České republice, ale i jinde v Evropě. S ním jsou spojené také prodloužené asistenční služby, například až 30 dnů zapůjčení náhradního vozidla v ceně právě při odcizení,“ říká Pavel Prokš, ředitel úseku pojištění vozidel Allianz pojišťovny.

I nadále má Allianz pojišťovna ve své nabídce tři varianty povinného ručení – Normal, Optimal a Exkluziv, přičemž varianta Exkluziv zvýšila limit ze 100 milionů Kč u škod na zdraví i majetku na 150 milionů Kč. U všech má řidič zajištěno také úrazové pojištění dětí ve vozidle a zdarma povinné ručení k malému motocyklu a přípojnému vozíku.

 

Stejné tři varianty pojištění mají na výběr řidiči i v rámci havarijního pojištění. I tady je několik novinek, tou první je ve variantě Exkluziv spoluúčast pouze ve fixních částkách 1000, 5000 a 10 000 korun, což je při klienta výhodnější, než v tradičních procentuálních. „Do pojištění zavazadel jsme pak přidali pojištění nadstandardní výbavy, jako jsou střešní boxy a zavazadla v nich umístěná, a to ve dne i v noci. Z pojištění uhradíme také poškození laku karoserie chemickými látkami a poslední zásadní změnou je možnost sjednat si pojištění GAP, které kryje rozdíl mezi novou a trží cenou vozidla, ke všem variantám havarijního pojištění, nikoliv pouze té exkluzivní,“ doplňuje Pavel Prokš.

 

Změn doznaly i asistenční služby, základní asistenční služby v případě nehody, či poruchy poskytuje Allianz automaticky a zahrnují příjezd a odjezd asistenční služby, náklady na opravu vozu na místě, nebo náklady na jeho odtah. „Asistence Plus pak vyřeší i složitější situace, například nedostatek nebo záměnu paliva, či prasklou pneumatiku. Rozšířená asistence má tři finanční limity včetně neomezeného,“ uzavírá ředitel Prokš.

 

Dobří řidiči mohou čerpat bonusy za bezeškodní průběh v kombinaci s dalšími slevami za frekvenci placení či propojištěnost. Kromě toho i nadále platí, že každý měsíc si tři nejlepší hráči populární hry Allianz Křižovatky pro chytré telefony, mohou zlevnit povinné ručení na polovinu.

 

Povinné ručení Allianz prošlo revoluční přeměnou už v roce 2010, kdy přestalo být pouze ochranou pro poškozené, kterým by majitel vozu nehodu způsobil a začalo být pojištěním i pro něho samého a jeho vůz. Do produktu byla přidána služba přímé likvidace a několik prvků z havarijního pojištění, v první řadě to bylo pojištění proti živlům, střetu se zvěří, a to nejen divokou, ale i domácími a hospodářskými zvířaty, nebo poškození zaparkovaného vozidla zvířetem. I dokonalé produkty a služby však lze dále vylepšovat. Proto od 1. října nabízí Allianz motoristům další novinky, díky nimž má na trhu její povinné ručení největší množství výhod v ceně.

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

Václav Bálek

tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

www.allianzfoto.cz

 

 

nahoru