Shape Created with Sketch. 241 170 000

Allianz spustila novou aplikaci s výstrahami před nepřízněmi počasí

Praha, 1. srpna 2012; Chcete mít vlastní meteorologickou službu? Ode dneška ji můžete mít! Allianz pojišťovna totiž spustila novou aplikaci Allianz WeatherSafe http://www.allianz.cz/obcane/sluzby/mobilni-aplikace/weathersafe/, která zdarma nabízí předpověď počasí na týden dopředu nebo v tříhodinových intervalech, a to pro více než 2,3 milionu lokalit na celém světě. Poskytuje zároveň bezplatné výstrahy a rady pro případ nepříznivého počasí, které mohou zájemci o tuto službu dostávat pro tři zvolené lokality najednou kdekoliv v Evropě.

 

V těchto prázdninových týdnech jde především o přívalový déšť, záplavy, povodně, bouřky, silný vítr a nadměrné horko. V zimě zase o silné mrazy a velké přívaly sněhu. Allianz WeatherSafe je dostupná pro všechny běžné typy chytrých telefonů a tabletů, otevřete ji i v Blackberry a všichni, kteří o ně mají zájem, mohou dostávat také upozorňující maily. Není určena pouze klientům Allianz pojišťovny, ale všem majitelům chytrých telefonů operačními systémy iOS a Android.

 

Tuto službu ocení majitelé domů, ale i rekreačních objektů a automobilů. Vzhledem k jednoduchému nastavení tří vybraných lokalit je dobrým pomocníkem také pro cestovatele. V praxi si tak lidé mohou předvolit na první místo například adresu svého bydliště, na druhé třeba lokalitu, kde mají chatu nebo chalupu a na třetí svoji oblíbenou zahraniční destinaci, kde chtějí trávit dovolenou.

 

Rady i výstrahy, které Allianz WeatherSafe v České republice poskytuje, mohou v konečném efektu zabránit velkým výdajům. Letošní léto dokázalo, že značné škody způsobují právě lokální kalamity. Moderní technika už však dnes dokáže přírodní anomálie, jež mají za následek pojistné události, předem odhalit.

 

Novinka od Allianz slouží v řadě zemí celého světa a s českými uživateli komunikuje v češtině.
Fotografie z aplikace najdete na www.allianzfoto.cz
Video s aplikací najdete na You Tube,

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

Václav Bálek, tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna
Telefon: +420 224 405 409
Mobil: +420 605 203 447
Mail: vaclav.balek@allianz.cz
www.allianz.cz
www.allianzfoto.cz

 

 

 

nahoru