Shape Created with Sketch. 241 170 000

Kvůli srážkám se zvěří zaplatí letos na podzim Allianz motoristům rekordní částku čtyř milionů korun. Podle statistik je přelom října a listopadu tradičně nejhorší

Praha, 29. října 2012; Za posledních šest týdnů eviduje Allianz pojišťovna škody zapříčiněné srážkou se zvířaty už za téměř dva miliony korun a jejich počet je nejvyšší za poslední tři roky. Řidiče i zvířata však minimálně ještě jeden kritický měsíc čeká. Motoristé pojištění u Allianz mohou škody po střetu se zvěří uplatnit jak z havarijního pojištění, tak od podzimu 2010 také z povinného ručení. A to nejen se zvěří divokou, ale třeba hospodářskými, nebo i domácími zvířaty. S počátkem podzimu se zvyšuje frekvence pohybu hlavně divoké zvěře v blízkosti silnic, a to hlavně v noci a ráno, kdy je snížena viditelnost a také pozornost řidičů. Riziko střetu se zvěří je jak pro ni, tak i pro řidiče v tomto období vyšší, což dokazují statistiky.

„Jen od začátku září do dnešních dní jsme zaregistrovali přes sto pojistných událostí zapříčiněných srážkou se zvířetem v celkovém objemu téměř dva miliony korun,“ uvádí Tomáš Klofát, ředitel úseku likvidace škod z autopojištění Allianz pojišťovny.

 

Že takové situace není možné brát na lehkou váhu, ukazuje případ řidiče z počátku října, kterému brzy po ránu na Plzeňsku vyběhlo z lesa do silnice stádo divočáků. Po srážce se dvěma z nich se auto vřítilo do příkopu a nakonec nabouralo do stromu. Řidič a jeho spolujezdec vyšli z nehody s lehčími zraněními, auto však zůstalo nepojízdné a likvidátoři Allianz posoudili škodu jako totální.

 

Jak velmi může být nebezpečná obyčejná srna, je patrné z přiloženého snímku, který byl pořízen letos v zimě na Náchodsku. „Dvě vozidla – Opel a Daewoo jela po okresní silnici téměř proti sobě, když. řidiči Daewoo vběhla srna přímo před vůz. Sice brzdil, ale kvůli krátké vzdálenosti nemohl střetu zabránit. Srnu tak jeho auto odmrštilo do protisměru, kde došlo ke střetu s projíždějícím Opelem. Srna nárazem prorazila čelní sklo, doslova proletěla vozidlem a skončila v jeho kufru. V Opelu, ač v něm sedělo pět pasažérů, naštěstí došlo pouze k jednomu zranění na hlavě spolujezdkyně, tři děti na zadních sedadlech vyvázly bez újmy na zdraví,“ uvádí likvidátor Allianz pojišťovny Marek Paclík.

 

Skutečnost, že by řidiči neměli riziko nehody se zvířaty podceňovat, podtrhují i následující statistické údaje. Allianz pojišťovna vyplatila za nehody se zvířaty, které se staly v loňském roce v kritických podzimních měsících 2,7 milionu korun, přičemž za srovnatelné období roku 2010 to byla částka pouze poloviční. Jen za podzim letos očekává úhrady blížící se hranici 4 milionů. Již dnes bylo od počátku letošního roku klientům za kolize se zvířaty vyplaceno více než 8,5 milionu korun.

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

Václav Bálek

tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna
Telefon: +420 224 405 409
Mobil: +420 605 203 447
Mail: vaclav.balek@allianz.cz
www.allianz.cz

www.allianzfoto.cz

 

 

nahoru