Shape Created with Sketch. 241 170 000

Nový nadační fond Allianz pojišťovny bude pomáhat hlavně v dopravní bezpečnosti

Praha, 6. března 2012; Allianz pojišťovna založila nový nadační fond, jehož posláním je zvyšovat bezpečnost silničního provozu, spolupracovat na akcích s dopravně bezpečnostní tématikou a podporovat vybrané projekty neziskových organizací a individuálních žadatelů. V České republice už pod vlajkou fondu začala například s mapováním nejnebezpečnějších řidičských lokalit a sestavila žebříček 20 kritických míst v zemi.

„Jsme součástí největšího motoristického pojistitele na světě a máme proto k dispozici jeho zkušenosti z více než 70 zemí světa,“ řekl člen správní rady Allianz nadačního fondu Dalibor Šajar. „Naší snahou je zvyšovat v České republice povědomí o nutnosti pomáhat bezpečnější dopravě a prostřednictvím dopravní výchovy, výzkumu a prevence předcházet vzniku škod na majetku,“ dodal Šajar. Nadační fond Allianz zastřeší také neziskové aktivity svých zaměstnanců, kterým pojišťovna umožní aktivně se podílet na prospěšné činnosti a vypomoci tak zdarma v různých oblastech neziskovým organizacím.

 

Projekt Allianz automapa sleduje zejména havárie, které se staly za poslední tři roky a kvůli eliminaci náhodných jevů vyhodnocuje existenci alespoň dvou na sobě navzájem zcela nezávislých dopravních nehod s těžkými následky. Pořadí závažnosti jednotlivých nehodových lokalit bylo stanoveno podle čtyř hlavních kritérií, mezi než patří počet nehod, při kterých došlo ke smrtelnému nebo těžkému zranění, závažnost těchto zranění, počet osob, které úrazy utrpěly a počet ostatních nehod v dané lokalitě.

 

Allianz patří mezi nepřehlédnutelné stálice závodů Formule 1, které jsou považovány za bezkonkurenční vývojovou laboratoř a jejichž prostřednictvím získávají výrobci automobilů unikátní poznatky, vedoucí k dokonalejším prvkům aktivní i pasivní bezpečnosti u běžně prodávaných vozidel. Neocenitelné výsledky, vedoucí k výrobě bezpečnějších automobilů, získávají už dlouhá léta také odborníci v Technologickém centru Allianz u Mnichova.

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

Václav Bálek,

tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

www.allianzfoto.cz

 

 

nahoru