Shape Created with Sketch. 241 170 000

Allianz spojila své jméno se světovým šampionátem dronů

Mnichov/Praha, 20. února 2017; Allianz vstoupila do zcela nového sportovního prostředí a stala se titulárním sponzorem Mistrovství světa dronů. Tahle novinka, oficiálně označovaná jako Drone Raicing League (DRL), odstartuje už letos v červnu a bude se skládat ze šesti závodů, které se uskuteční mimo jiné např. v Miami, Atlantě nebo Mnichovu. Vysílat je budou televizní stanice do 75 zemí světa. V tomto netradičním klání předvede dovednosti 16 nejlepších pilotů dronů na světě, kteří se svými stroji dokáží létat rychlostí přes 150 km/hodinu.

Dlouhodobé partnerství s dronovým létáním v sobě zahrnuje dvě věci, které Allianz nelze upřít. První je podpora „sportů budoucnosti“ a druhou kladný vztah k nejnovějším technologiím. Už dlouhá léta je například vidět ve světě formule 1, který patří k laboratořím automobilového průmyslu. Většina toho, co se v něm vymyslí, najde o něco později uplatnění v běžných automobilech, jejichž největším světovým pojistitelem je právě Allianz.

Spojení největší evropské pojišťovny s drony už v České republice existuje. Allianz nabízí pojištění dronů nejen majitelům komerčně využívaných strojů, které je povinné pro všechny, ale i těm, kteří je používají čistě pro rekreaci. V této kategorii je zatím pojištění povinné jen v případě, že dron váží více než 20 kg. Současně je také pojišťovna schopna využít drony v případě živelných katastrof, zejména požárů, povodní a zemědělských škod.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.


Pro další informace, prosím, kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

224 405 409                                                                
605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz


Mirek Mazáč
specialista komunikace
Allianz pojišťovna

224 405 359
731 696 405
mirek.mazac@allianz.cz

 

nahoru