Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Benzín místo nafty? Se záměnou paliva pomůže asistenční služba od Allianz

Praha, 11. září 2018; Řidiči se dočkají nového značení benzínu a nafty. Od října se paliva rozdělí do tří skupin, které mají sjednotit značení pohonných hmot napříč Evropou. I přes to, že je tankovací pistole motorové nafty širší, než ta benzínová, právě nejednoznačné názvy pohonných hmot jsou častým důvodem jejich záměny. Každoročně pojišťovna Allianz zaznamenává stovky takových případů. I v případě záměny však mohou její klienti zůstat v klidu – vyřeší to za ně asistenční služba.

Benzinová paliva nově ponesou označení v kruhu s písmenem E, naftová se objeví s B ve čtverci a pro plynné se stane symbolem kosočtverec. „Věříme, že sjednocení názvů přispěje ke snížení počtu našich zásahů. Pokud ale někdo skutečně omylem natankuje špatné palivo, nemusí se obávat, že by se mu pomoci v budoucnu nedostalo. Tuto službu poskytujeme všem řidičům, kteří u nás mají sjednané povinné a havarijní pojištění,“ říká metodik autopojištění Allianz Václav Dub.

O tom, že záměna paliva není nic neobvyklého, svědčí i statistika asistenční služby Allianz, podle které počet jejich zásahů stále stoupá. Zatímco za celý rok 2016 pomohla 106 řidičům, o rok později to bylo 399 případů a za letošek načerpalo špatné palivo už 332 klientů.

Pomoc se přitom nevztahuje pouze na území České republiky. V průměru 10 % případů eviduje Allianz i na cestách v zahraničí. Jenom za prvních osm měsíců tohoto roku se na asistenci od Allianz obrátilo 21 turistů, zatímco loni jich je od ledna do prosince zaznamenáno 29.  

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH
a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

  

Pro další informace kdykoliv kontaktujte:

 Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz


Kateřina Ikráthová
specialistka komunikace
Allianz pojišťovna

721 608 464
katerina.ikrathova@allianz.cz

nahoru