Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Dovolenková euforie? Nepodceňte ji při řízení, varuje Allianz

Praha, 18. července 2018; Pojišťovna Allianz eviduje každoročně za letní období okolo 5600 dopravních nehod v celkové hodnotě 370 milionů korun. Nejčastější příčinou je nedostatečná pozornost při řízení, která pramení z prázdninové euforie, teplého počasí a únavy.

Za poslední dva roky nahlásili klienti Allianz za červenec a srpen téměř totožný počet dopravních nehod. V roce 2016 jich bylo 5657, loni pak 5517 s průměrným pojistným plněním v hodnotě 65 tisíc korun. Šlo především o drobné nehody, které nepramenily ani tak z agresivní jízdy, jako z nepozornosti motoristů.

Jak správně postupovat při nehodě?


Pokud klienta Allianz pojišťovny postihne nehoda či porucha, měl by kontaktovat asistenční službu, která mu poradí, jak v danou chvíli postupovat a dle potřeby za ním i přijede a poskytne náhradní vozidlo. Základní pomoc je zahrnuta u povinného ručení do výše 3 tisíc korun. Jestliže má řidič navíc i havarijní pojištění, celkově mu asistence kryje služby až do hodnoty 6 tisíc korun.

„Šest tisíce je sice velký limit, ale když se vám něco stane, musíte počítat s tím, že zaplatíte i výjezd asistenční služby. A nikdy nevíte, jestli se něco nepřihodí například na dálnici v Chorvatsku. Pokud pak sečtete všechny výdaje – výjezd, opravu na místě či odtah, budete ve větším klidu, když si k vašemu autopojištění připojistíte rozšířenou asistenci,“ doporučuje metodik pojištění majetku a vozidel Allianz pojišťovny Josef Šrut. 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

Pro další informace kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz


Kateřina Ikráthová
specialistka komunikace
Allianz pojišťovna

721 608 464
katerina.ikrathova@allianz.cz

nahoru