Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Dušičky, únava a zhuštěný provoz. Při cestě na hřbitov sundejte nohu z plynu, radí Allianz

Praha, 31. října 2018; Svátek Památky zesnulých na silnicích komplikuje hustší provoz napříč celou republikou. Lidé cestují na hřbitovy uctít památku svých příbuzných a mnohdy přitom podceňují únavu, nepřizpůsobí jízdu stavu vozovky a jsou během řízení nepozorní. Pojišťovna Allianz eviduje za poslední tři roky z dušičkových cest téměř tři tisíce pojistných událostí v celkové hodnotě přes sto milionů korun.

„Každoročně klienti nahlásí v období Dušiček přibližně devět set pojistných událostí s průměrnou škodou kolem třiceti osmi tisíc korun,“ říká analytička Allianz pojišťovny Martina Červenková.


V roce 2015 se den před Památkou zesnulých, na Dušičky a den poté přihodilo 857 pojistných událostí s průměrnou škodou přes 45 tisíc Kč. O rok později jich bylo ve stejném období evidováno o stovku více, tedy 957. Loni klienti Allianz oznámili 895 případů v celkové hodnotě přesahující 32 milionů korun.

Častými příčinami jsou nedodržení bezpečné vzdálenosti, nedobrzdění, „přehlédnutí“ vozidla při couvání nebo vyjíždění z parkovišť u hřbitovů a květinářství, a nedání přednosti v jízdě. Pokud navíc ve dnech před Památkou zesnulých cestují motoristé na hroby večer nebo v noci po perném dni stráveném v práci, zvyšuje se v důsledku únavy také riziko mikrospánku za volantem.

Kromě tradičních účastníků silničního provozu se na cesty vydávají i tzv. sváteční řidiči, kteří tak společně se zhuštěným provozem a mokrými či namrzlými vozovkami představují větší riziko vzniku dopravních nehod.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 
Pro další informace kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz


Kateřina Ikráthová
specialistka komunikace
Allianz pojišťovna

721 608 464
katerina.ikrathova@allianz.cz

 

nahoru