Co ovlivňuje ceny povinného ručení


Co ovlivňuje ceny a kalkulaci
povinného ručení
 

Řidičům se jistě nezamlouvá žádné zdražování povinného ručení, a to zejména proto, že pojištění za odpovědnost provozu vozidla je povinné pro každého, kdo chce vyjet na pozemní komunikaci. S rostoucí inflací a vyššími cenami za náhradní díly se může měnit také jeho cena. Jak se v takové situaci zachovat?

Vzhledem ke skutečnosti, že cenu povinného ručení ovlivňuje hned několik faktorů, není úplně vhodné řídit se nepodloženými cenovkami na internetu. Podobná schémata nebo tabulkové odhady cen povinného ručení mohou být totiž často zavádějící. Ačkoliv se některé nabídky mohou zdát levné a na oko velmi výhodné, rozhodně to nemusí znamenat, že jsou nejlepší.

Dobré je se zaměřit na rozsah krytí, limity nabízeného pojištění a také například možnosti asistenční služby.

  • Značka, výkon a stáří vozidla
  • Zkušenost za volantem, věk řidiče
  • Bydliště řidiče – ve větších městech může být vyšší riziko nehodovosti
  • Účel provozu vozidla – firemní účely, soukromé účely
  • Připojištění – k základnímu pojištění si můžete zvolit také například připojištění skel v autě
Nevíte si rady se sjednáním?
Najděte si nejbližší pobočku a navštivte svého pojišťovacího poradce.

 
Spočítejte si autopojištění online
Na našem webu si můžete online spočítat, na kolik vás přijde autopojištění od Allianz.

 
Allianz pojišťovna nabízí možnost spočítat si povinné ručení ještě před jeho sjednáním. Jediné, co budete potřebovat, je vaše SPZ/RZ vozidla, které chcete pojistit. Po zadání se pak automaticky načtou údaje o vašem vozidle z databáze ČKP a po přechodu do dalšího kroku již máte jasný přehled o cenách povinného ručení. Navíc si můžete auto připojistit nebo si vhodně nastavit frekvence platby pojistného, které rovněž ovlivní konečnou částku.