Jak se zbavit pylu z vašeho auta

Jak se zbavit pylu z vašeho auta

Problémem posledních dní je záplava žlutého pylu kam se jen podíváte. Nejen alergici, ale také auta trpí a je tak ohrožena nejedna karoserie a filtry. Jak správně pečovat o auto, a na co si v letošní pylové sezóně dát pozor, vám prozradíme v našem článku.

Letošní pylová sezóna začala velmi brzy a hned nastoupila s neuvěřitelnou intenzitou. Vaše auto, které stojí venku alespoň pár hodin, tak bude nejspíš žlutým popraškem také zasypáno. Nešetrné umytí například v automyčce může poškodit karoserii vozu. 

Pyl může uškodit nejen interiéru, ale také exteriéru vozidla. Při zanedbání údržby se pyl usazuje a některé druhy i leptají a mohou tak narušit těsnění nebo lak. Doporučuje se automobil alespoň opláchnout vodou pokud vidíme, že máme nánosy pylu na kapotě. Avšak, jak jsme již uvedli v tomto období se vyplatí si připlatit a nechat si auto navoskovat. Povrch karoserie se díky tomu vyhladí a pyl na něm bude hůř držet.

Řepkové pole

V tomto období nemusí nutně trpět pouze alergici, pyl velice rychle zanáší tvz. kabinový filtr někdy nazývaný i pylový. Dýchání pylů není zdravé a může dojít k podráždění i u jedince bez zdravotních problémů. Filtr zajišťuje pročištění vzduchu vstupujícího do kabiny. Je třeba jej obměňovat, doporučený interval je cca 15 000 km. Aby byla výměna efektivní měl by se vydezinfikovat celý ventilační systém. Kabinový filtr vám vymění během pravidelných servisních kontrol, ale před létem se doporučuje filtr alespoň vyčistit.

Dalším na řadě je vzduchový filtr ženoucí vzduch do motoru. Tento filtr zanedbává ještě větší množství lidí, protože narozdíl od kabinového lze těžko poznat, že je něco špatně.

Před letošním létem tedy nezahálejte a zkontrolujte oba typy filtrů. Zároveň s tím můžete nechat vyčistit a vydezinfikovat klimatizaci, ve které se objevují různé bakterie ohrožující vaše zdraví.

Nevíte si rady s výběrem pojištění nebo potřebujete pomoct při sjednání?
Vždy Vám rádi pomůžeme!