Tipy na údržbu vašeho automobilu

Tipy na údržbu vašeho automobilu

Klasická údržba je pro většinu řidičů a majitelů aut samozřejmostí. Pravidelná kontrola a výměna provozních kapalin, čištění interiéru, apod., jsou zcela běžnými záležitostmi. Stále je ovšem spousta dalších částí vozidla, na které vlastníci automobilů zapomínají, nebo minimálně opomijejí jejich důležitost. Tím však často mohou riskovat zdraví své i dalších pasažérů a účastníků silničního provozu, třebaže mají sjednáno havarijní pojištění.
Pro výměnu vzduchového filtru je ideálním intervalem jeden rok, většina řidičů nemůže říct, že by vzduchový filtr měnili skutečně pravidelně, i přesto, že zanesený filtr má velký vliv na výkon vozu a omezuje sání motoru. To se také může projevit na spotřebě auta, což je atribut, který řeší snad každý řidič.
Muž na parkoviští
I tady jde o podobnou situaci jako v předchozím případě, právě pylový filtr může mít v případě zanešení velký vliv na zdraví posádky vozu, jeho výměna přitom přijde na několik stovek korun. Při pravidelné servisní kontrole můžete mechanika požádat o kontrolu filtru a jeho případnou výměnu. Můžete to vše zvládnout také sami, nejedná se o nic složitého – inspiraci uvádíme níže.

Nutnost výměny brzdové kapaliny bere na lehkou váhu velké množství řidičů i přesto, že jde o velké zdravotní riziko nejen pro posádku auta, ale také pro všechny další účastníky silničního provozu. Spolu se stářím kapaliny jde ruku v ruce změna jejích vlastností. Klesá teplota, čímž je ovlivněn chod brzd. Stejně s tím může souviset také stav brzdových kotoučů, které se s používáním opotřebovávají, což může dojít až do fáze, kdy jsou příliš tenké a praskají, tím se zablokují kola a vozidlu hrozí například smyk. V článku Jak správně pečovat o brzdy v autě se můžete případně dozvědět více.

Stejně jako pečujete o své vlastní zdraví, nezapomínejte na péči o zdraví vašeho vozu, může se vám to vyplatit nejen z pohledu financí, ale vyhnete se tak nepříjemnostem a mnohdy také vážným úrazům. 

Nevíte si rady s výběrem pojištění nebo potřebujete pomoct při sjednání?
Vždy Vám rádi pomůžeme!